Realizacja zamówień od początku czerwca według listy zamówień.

Krainka DOBRA

Krainka DOBRA

Matki pszczele krainka DOBRA naturalnie unasiennione na pasieczysku.
Pszczoły linii DOBRA żyją dłużej niż inne krainki, dłużej pozostają w zimowym kłębie. Później i ostrożniej podejmują wiosną czerwienie, a jednocześnie wykazują dużą dynamikę rozwoju w okresie ustabilizowanej pogody. Pozwalają na pozyskiwanie miodu z drzew owocowych i mniszka lekarskiego.

Jest to pszczoła łagodna, dobrze trzymająca się plastrów. Dokładnie penetruje pożytki nektarowe i pyłkowe, szybko lokalizuje i wykorzystuje pożytki spadziowe.

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TUTAJ

Cena: 100 zł.

Matki pszczele Krainka Dobra

Odznacza się bardzo dobrą zimowlą, nawet w trudnych warunkach i na zapasach zimowych z domieszką spadzi. Jest długowieczna, a rodziny utrzymuje w dobrej sile.

Pszczoły te posiadają bardzo silny instynkt czyszczenia gniazda, który pozwala im nie dopuścić do rozwoju choroby poprzez bardzo szybkie eliminowanie z gniazda chorych larw, co zapobiega rozwojowi choroby. Cecha ta umożliwi pszczołom uzyskanie odporności nie tylko na warrozę, ale również na zgnilce, grzybicę czerwiu oraz chorobę woreczkową. A selekcja pszczół w kierunku wyhodowania linii higienicznych daje zadowalające efekty.
Po obserwacjach pszczół, szybko okazało się, że bardzo spokojna zimowla, nawet z dużą domieszką spadzi i bardzo ostrożne rozpoczęcie czerwienia przez matki, chroni te pszczoły wiosną przed nosemą, która nie wyrządza im większej szkody.

Natomiast po poprawieniu pogody następuje bardzo dynamiczny rozwój rodziny, który pozwala w korzystne lata zbierać miód z mniszka.

Pszczoły te bardzo intensywnie penetrują teren w poszukiwaniu pożytku, a zwłaszcza spadzi, i potrafią zgromadzić miód spadziowy z pożytku odległego nawet o ponad 3 km, co teoretycznie wydaje się niemożliwe.

Dodatkowe informacje

Ze względu na warunki pogodowe lub inne zdarzenia losowe zastrzegamy możliwość zmiany terminu realizacji zamówienia. Masz pytania? Napisz bądź zadzwoń:

32-725 Rajbrot 571
marcinmatlega@wp.pl
tel. +48 888 112 118

Zamówienie

Zamówienia można składać przez formularz obok bądź w zakładce ZAMÓWIENIA, telefonicznie lub poprzez wiadomość email.

Koszty dostawy

Przesyłka pobraniowa: 30zł.

Potwierdzenie wysyłki

Po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość email z potwierdzeniem i orientacyjnym terminem realizacji (sprawdź również w folderze SPAM).

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie.