Realizacja zamówień od początku czerwca według listy zamówień.

Buckfast PS (Bzf)

BUCKFAST PS (BZF)

Matki pszczele BUCKFAST PS (B52/B73) naturalnie unasiennione na pasieczysku.
BUCKFAST PS to pszczoła która potrafi bardzo pozytywnie Cię zaskoczyć!

Pszczoły te charakteryzuje się bardzo dużą higienicznością i witalnością, rodziny kipią zdrowiem, radzą sobie dobrze z roztoczami Varroa.

Obecnie pszczoły narażone są na stałe zagrożenie ze strony wirusów i bakterii, czasem przywleczone przypadkowo bądź z sąsiednich pasiek. Mogą również mieć efekt sezonowy. Wystarczy pomyśleć o zgnilcu amerykańskim lub europejskim, nosemie, itp. 

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TUTAJ

Cena: 100 zł.

Matki pszczele Buckfast

Wszystkie wirusy i bakterie mają jedną wspólną cechę: muszą dostać się do ciał pszczół, np. poprzez jedzenie, Nosema apis lub Varroa a następnie namnażają się w pszczole. Chora pszczoła staje się z kolei „ogniskiem” dalszego łańcucha infekcji. W rezultacie może doprowadzić to do upadku całej rodziny.

Im więcej roztoczy jest w rodzinie, tym większe prawdopodobieństwo utraty rodziny od Varroa, która wysysa hemolimfę a wirusy przenikają do ciała pszczół i rozprzestrzeniają się, uszkadzając rodziny pszczele tak dotkliwie, że często umierają przed zimą z powodu m.in. deformacji skrzydeł lub wirusa ostrego paraliżu pszczół.

Pszczoły rozpoznają komórki zakażone Varroa i często je odsklepiają. Widzimy to gdy natrafiamy na otwarte komórki, z których patrzą na nas pszczoły w stadium fioletowych oczu. Innymi słowy, pszczoły, które nie osiągnęły jeszcze dojrzałości. Takie zachowanie wystarcza, aby zapobiec dalszemu rozwojowi roztoczy w komórce, a tym samym uniemożliwieniu im dojrzewania płciowego. Czasami pszczoły usuwają czerw z komórki. Otwarcie komórki ma kluczowe znaczenie, ponieważ metamorfoza roztocza może zostać zakończona tylko w zamkniętej komórce.

Dodatkowe informacje

Ze względu na warunki pogodowe lub inne zdarzenia losowe zastrzegamy możliwość zmiany terminu realizacji zamówienia. Masz pytania? Napisz bądź zadzwoń:

32-725 Rajbrot 571
marcinmatlega@wp.pl
tel. +48 888 112 118

Zamówienie

Zamówienia można składać przez formularz obok bądź w zakładce ZAMÓWIENIA, telefonicznie lub poprzez wiadomość email.

Koszty dostawy

Przesyłka pobraniowa: 30zł.

Potwierdzenie wysyłki

Po złożeniu zamówienia otrzymasz wiadomość email z potwierdzeniem i orientacyjnym terminem realizacji (sprawdź również w folderze SPAM).

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie.