Miód spadziowy to wyjątkowy rodzaj miodu, który różni się od tradycyjnych miodów nektarowych. Nie powstaje on z nektaru kwiatów, lecz jest produktem spadzi — soku drzew, który został przetworzony przez owady, zarówno te iglaste, jak i liściaste. 

Miód spadziowy — dobroczynne działanie na organizm

Dzięki swoim niezwykłym właściwościom zdrowotnym, miód spadziowy wpływa pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Już jedna łyżka tego miodu podjęta regularnie może mieć znaczący wpływ na poprawę naszego samopoczucia. Co więcej, miód spadziowy redukuje negatywne skutki spożywania kawy, herbaty, alkoholu czy tytoniu. Jest to zatem doskonały sposób na ochronę naszego organizmu przed toksynami.

Miód spadziowy pozyskiwany z drzew liściastych ma także korzystny wpływ na nasze zdrowie. Pomaga w regulacji przemiany materii oraz równoważeniu pracy serca. Jest również szczególnie korzystny dla nerek, wspomagając ich funkcjonowanie. Dodatkowo miód spadziowy przyspiesza proces gojenia ran, oparzeń i odmrożeń. Działa także uspokajająco na nasz układ nerwowy, zmniejszając napięcie i stres.

Właściwości przeciwzapalne, wykrztuśne

Warto również podkreślić, że miód spadziowy wykazuje działanie przeciwzapalne, wykrztuśne i łagodzące uporczywy kaszel. Dlatego też jest on często stosowany jako naturalna pomoc w leczeniu astmy i kamicy nerkowej. Dzięki swoim unikalnym właściwościom miód spadziowy zyskuje coraz większą popularność wśród osób poszukujących naturalnych metod poprawy zdrowia i samopoczucia.

Podsumowanie właściwości miodu spadziowego

Poniżej przedstawiamy podsumowanie właściwości miodu spadziowego.

  • Zmniejsza trujący wpływ kawy, herbaty jak również alkoholu czy tytoniu na organizm. 
  • Reguluje pracę serca, rozszerza naczynia wieńcowe, obniża ciśnienie krwi i polepsza krążenie.
  • Ma pozytywny wpływ na pracę nerek.
  • Przyspiesza gojenie ran, oparzeń jak również odmrożeń.
  • Działa uspokajająco, a dodatkowo pomaga w stanach niepokoju i bezsenności.
  • Wykazuje działanie przeciwzapalne, wykrztuśne i łagodzące uporczywy kaszel. Dlatego też miód spadziowy często używany jest w stanach przeziębienia.
  • Zalecany jest również osobom po kuracjach antybiotykowych i sterydowych.
  • Miód spadziowy posiada więcej węglowodanów niż cukier i jednocześnie mniej kalorii, dlatego doskonale nadaje się jako alternatywę przy słodzeniu.
  • Pomaga w leczeniu astmy oraz kamicy nerkowej.

Dlaczego warto postawić na produkty z pasieki Matlęga

Pasieka Matlęga to miejsce, gdzie dba się o najwyższą jakość miodów spadziowych. Z wielką pasją i zaangażowaniem zbierane są spadzie z drzew iglastych i liściastych, aby stworzyć wyjątkowe produkty o niepowtarzalnym smaku i zdrowotnych właściwościach. Pasieka Matlęga to pewność, że miód spadziowy, który trafia do naszych rąk, jest najwyższej jakości i spełnia wszystkie normy. Pozyskiwanie miodu spadziowego to proces wymagający cierpliwości i precyzji, jednak efekty przyniesione przez ten wyjątkowy produkt są nieocenione dla naszego zdrowia.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Możesz zarządzać swoimi preferencjami dotyczącymi wykorzystywania plików cookies. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie.